TC: clene / chorwacja

W dniach 3-9.11.2023 edukatorzy z Teatru Wschodniego wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu CLENE: Creative Learning Environement in Non-Formal Education. Organizatorem projektu była organizacja Udruga Prizma. Szkolenie odbyło się na chorwackiej wyspie Veli Iž. W spotkaniu uczestniczyli animatorzy, edukatorzy, artyści, nauczyciele i wolontariusze z Polski, Chorwacji, Włoch, Portugalii, Słowenii, Niemiec, Węgier, Estonii, którzy wymieniali doświadczenia w zakresie działań edukacyjnych z młodzieżą opartych o różne dziedziny sztuki: teatr, muzykę, rzeźbę, fotografię, różne techniki rysunku i malarstwa.

Nasi edukatorzy poprowadzili dla uczestników szkolenia warsztaty „Photo-walk”, które zostały opracowane przez nas w ramach projektu PHOTOsynthesis, realizowanego na przełomie sierpnia i września 2023 w Bytomiu.

Dzięki udziałowi w projekcie nasi edukatorzy mogli wymienić doświadczenia z animatorami z innych krajów oraz nawiązać kontakty z nowymi organizacjami z zagranicy, które prowadzą działalność w zakresie edukacji kulturalnej w swoich społecznościach lokalnych. Z pewnością będziemy w przyszłości starali się współpracować przynajmniej z niektórymi z nich.

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *