Zespół

ŁUKASZ WÓJTOWICZ – producent teatralny, animator kultury. Od 2012 do 2018 pracował w neTTheatre i Centrum Kultury w Lublinie. W sezonie 2018-2019 wspierał działania  Teatru Muzycznego w Lublinie. W latach 2018-2021 pracował w Teatrze Rozbark w Bytomiu, gdzie zrealizował m.in. 2-letni autorski projekt społeczno-artystyczny „Tradycje Rozbarskie” dotyczący historii lokalnej i tradycji górniczych Rozbarku. Od 2012 roku jest operatorem międzynarodowych wymian młodzieży uzdolnionej artystycznie,  szkoleń dla kadr kultury oraz rezydencji artystycznych. Stale współpracuje z organizacjami artystycznymi i młodzieżowymi z Niemiec, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Portugalii, Grecji, Austrii i Finlandii. Od 2020 roku realizuje autorski Festiwal Rzeczpospolita B. w Bełżycach. Od stycznia 2022 prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą ARTS360: http://arts360.pl

DAMIAN BAKALARZ – reżyser i realizator światła i multimediów, kulturoznawca i historyk sztuki. W 2008 roku trafił do Sceny Plastycznej Leszka Mądzika, gdzie realizował światło i tworzył unikatowe oprawy oświetleniowe do spektakli. Projektował oświetlenie kilkunastu przedstawień teatrów lubelskich i warszawskich. Współpracował jako technik i realizator światła przy największych produkcjach scenicznych polityki, teatru, tańca i muzyki: European Juggling Convention 2012, NATO SUMMIT WARSAW 2016, SUNRISE 2019 czy Junior Eurovision Song Contest 2019. Obecnie związany z Teatrem 6 Piętro w Warszawie. Prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Exprimere Studio.

PAULINA PROKOPIUK – reżyserka teatralna, aktorka, animatorka działań edukacyjnych i społecznych. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (2022). Wyreżyserowała m.in.: spektakl teatralny „Sauna evening” (2021) na temat transformacji energetycznej grany na konstrukcji zawieszonej pomiędzy drzewami, „Nazwisko” (2020), spektakl teatru tańca oparty na „Hamlecie” Williama Szekspira, który został laureatem międzynarodowej nagrody „Shaking the Walls” podczas 24. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku oraz spektakl „ZEN_IT” (2019), błyskawiczną historię o życiu i robakach, nagrodzoną pięciokrotnie podczas Finału Katowickiej Rundy Teatralnej. Pracowała jako asystentka reżyserów: Roberta Talarczyka przy spektaklu „Pokora”, Annie Piotrowskiej przy spektaklu „PROPAGANDA.ucieleśnienie”, Joannie Lewickiej przy monodramie „STRYJEŃSKA. Let’s dance Zofia!” oraz operetce „Kraina uśmiechu”. Jest autorką ruchu scenicznego w koncercie muzycznym „Kochana” w reż. R. Talarczyka (2021) oraz w spektaklu „What the heil?!” w reż. Bartłomieja Błaszczyńskiego (2022) w Teatrze Śląskim w Katowicach.  Zagrała w przedstawieniach dyplomowych: „Flying fish” w choreografii Ferenca Fehéra oraz w „Mewie” w reżyserii. Franciszka Szumińskiego. Jako aktorka debiutowała na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach w spektaklu „Pokora” oraz „Wujek’81. Czarna ballada” w reż. Roberta Talarczyka. Prowadzi warsztaty teatralne i ruchowe w ramach różnych projektów, m.in.: „Lato w Teatrze”, „Okno na teatr”, „Erasmus+”. Współpracuje z Galerią Labirynt w Lublinie jako autorka ruchowych performance’ów. Śpiewa w Bytomskim Kolektywie Śpiewaczym, a jej solowy koncert „Dwie tęsknoty” został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej w Kaustinen, Finlandia. W 2020 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia.