Nabór uczestników (15-18 lat)- wymiana teatralna w Oldenburgu

Prowadzimy nabór uczestników międzynarodowej teatralnej wymiany młodzieży, która odbędzie się w terminie 16-30 lipca 2023 w Oldenburgu w Niemczech. Tematem projektu są migracje ludzi i ich wpływ na tożsamość miejsc. W projekcie wezmą udział grupy młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez instruktorów z trzech krajów, które doprowadzą do stworzenia spektaklu i zaprezentowania go przed lokalną publicznością. W trakcie pobytu planowana jest jedna wycieczka (w zależności od pogody pojedziemy do Hamburga, Groningen w Holandii lub nad Morze Północne).

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 15-18 lat, które chcą poznawać rówieśników z innych krajów, poznawać kulturę tych krajów i rozwijać swoje zdolności artystyczne. Program będzie realizowany w języku angielskim. Doświadczenie teatralne ani znajomość j. angielskiego nie jest wymagana, ale będzie pomocna.

Gospodarzem projektu jest Stowarzyszenie Jugendkulturarbeit z Oldenburga, które prowadzi działalność edukacji teatralnej dzieci i młodzieży na poziomie lokalnym i międzynarodowym od ponad 20 lat. Wymiana odbędzie się w ośrodku prowadzonym przez Stowarzyszenie, znajdującym się o ok. 20 minut pieszo od centrum miasta. W skład ośrodka wchodzą dwa domy oraz ogród. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach wieloosobowych z łazienkami. Na miejscu jest zatrudniony kucharz, który zadba o wyżywienie całej grupy.

Strona internetowa gospodarza projektu: https://www.jugendkulturarbeit.eu/

Koszt udziału w projekcie wynosi 500 zł. W ramach opłaty zapewniamy zorganizowaną podróż pociągiem lub wynajętym busem Lublin – Oldenburg – Lublin, noclegi w pokojach wieloosobowych, pełne wyżywienie, opiekę pedagogiczną oraz program wymiany. Obowiązkowe jest wyrobienie karty EKUZ oraz rekomendowane jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego we własnym zakresie. Po rejestracji zostaną udostępnione instrukcje dotyczące wpłaty wpisowego.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/Eu7Wewqob7AyrX4q8

Pytania prosimy kierować na adres mailowy: teatrwschodni@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *