oTWarcie teatru wschodniego – program

Po trzech miesiącach prac remontowych i adaptacyjnych serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach otwierających nową siedzibę Teatru Wschodniego w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 30a. Już w sobotę, 24 czerwca, o godz. 17:00, rozpocznie się gala otwarcia nowego studia teatralnego w historycznej kamienicy połączona z prezentacją najnowszego spektaklu TW – monodramu Pauliny Prokopiuk pt. „Republika Marzeń”. W ramach czterodniowego festiwalu otwarcia odbędzie się cykl warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez animatorów i artystów z Lublina i regionu oraz z Włoch i Portugalii.

Studio teatralne przy ul. Lubartowskiej w Lublinie to przestrzeń, w której od samego początku spotykają się perspektywa lokalna z międzynarodową. Pierwszym zrealizowanym w tym miejscu projektem było międzynarodowe seminarium teatralne pn. „Nowa Generacja Teatralna”, podczas którego młodzi artyści z Polski, Węgier i Czech wymieniali się doświadczeniami i inspiracjami artystycznymi, dyskutowali o perspektywach dla młodych twórców, a także przygotowali pokaz „work in progress” dla społeczności lokalnej i publiczności festiwalu Noc Kultury.

W przyszłości, oprócz działalności własnej Teatru Wschodniego, zamierzamy zapraszać do współpracy artystów i animatorów z Polski i zagranicy, którzy w ramach programu rezydencji będą realizować swoje pomysły twórcze i wspierać rozwój kulturalny społeczności lokalnej. 

W 2023 roku Teatr Wschodni jest głównym organizatorem lub współorganizatorem pięciu międzynarodowych projektów edukacji kulturalnej i artystycznej młodzieży realizowanych w Polsce (Lublin, Poronin, Bytom) oraz partnerem wysyłającym zaangażowanym w dziesięć międzynarodowych szkoleń dla artystów i animatorów kultury oraz międzynarodowych wymian młodzieży uzdolnionej artystycznie (Niemcy, Austria, Hiszpania, Włochy, Finlandia). W repertuarze Teatru Wschodniego wkrótce pojawią się spektakle w całości prezentowane w języku angielskim. 

Program festiwalu oTWarcia Teatru Wschodniego:

23.06.2023 (piątek)

16:00-18:00 – warsztaty taneczne / prow. Dawid Marzec / podwórko przy ul. Lubartowskiej 30a lub studio teatralne TW

24.06.2023 (sobota)

10:00-12:00 – warsztaty muzyczne / prow. Łukasz Rzepecki / / podwórko przy ul. Lubartowskiej 30a lub studio teatralne TW

14:00-16:00 – warsztaty plastyczne / prow. Michalina Broda / podwórko przy ul. Lubartowskiej 30a lub studio teatralne TW

16:30-17:00 – pokazy iluzji / Miguel Henriques (Portugalia) wejście do kamienicy przy ul. Lubartowskiej 30a

17:00-19:30 – gala oTWarcia + spektakl „Republika Marzeń” / studio teatralne TW (wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc)

12:00 – 16:30 – gry i zabawy dla dzieci z podgłogą interaktywną od FunFloor.pl / sala konferencyjna TW

25.06.2023 (niedziela)

16:00-18:00 – warsztaty teatralne / prow. Claudio d’Agostino (Włochy) i Paulina Prokopiuk

26.06.2023 (poniedziałek)

16:00-18:00 – warsztaty cyrkowe / prow. Dominika Knap

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Do udziału w gali otwarcia oraz spektaklu wymagana wcześniejsza rejestracja: https://forms.gle/xxLqEYY13xbDkxau5

Dostępność: siedziba Teatru Wschodniego znajduje się na wysokim parterze bez windy ani podjazdu. W spektaklu “Republika Marzeń” wykorzystywany jest dym teatralny. Nie występuje mocne światło ani bardzo głośna muzyka. 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach osoby o szczególnych potrzebach po uprzednim kontakcie mailowym (teatrwschodni@gmail.com) w celu ustalenia sposobu udzielenia wsparcia ze strony organizatora.

Partnerem oTWarcia Teatru Wschodniego jest FunFloor.pl

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. 

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. Partnerzy: BARR S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Polskie Jagody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *