Przeszkoleni z wolontariatu ESC na malcie

W dniach 8-14.11.2023 przedstawiciele Teatru Wschodniego wzięli udział w szkoleniu „Empowering Volunteers to Enhance Quality: Strategies for Support and Success” organizowanym przez Ministry of Gozo na Malcie. W spotkaniu wzięli udział przedstawieciele organizacji i instytucji z Polski, Niemiec, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Północnej Macedonii, Grecji, Turcji, Litwy, Włoch, Rumunii. W ciągu kilku dni poznali podstawowe zasady programu European Solidarity Corps oraz zostali przygotowani do opracowania swojego pierwszego projektu wolontariatu. Dowiedzieli się o zadaniach organizacji goszczących i wysyłających wolontariuszy, o tym jak ważny jest proces selekcji kandydatów na wolontariuszy oraz w jaki sposób przygotować się na różne kryzysowe sytuacje związane z pobytem wolontariusza z zagranicy.

Dzięki zdobytej wiedzy i nawiązaniu wielu nowych kontaktów z zagranicznymi organizacjami zajmującymi się wolontariatem europejskim nasi przedstawiciele będą mogli niebawem opracować nowy projekt wolontariatu dla Teatru Wschodniego, w ramach którego będziemy mogli gościć i szkolić młodych animatorów z zagranicy.

Organizatorem projektu jest Ministry of Gozo. Polskim partnerem projektu, dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w szkoleniu jest Stowarzyszenie Młodych Artystów ECO POWER.

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *